Izolacje pianą PUR

Mieszkaj taniej i lepiej

Izolacje budowlane w technologii bezpośredniego natrysku piany PUR stanowią najszybciej rozpowszechniającą się metodę dociepleń i izolacji budowlanych. Technologia natrysku pian poliuretanowych zawdzięcza swoją dynamiczną ekspansję posiadanym atutom, których osiągnięcie nie było w pełni możliwe do uzyskania przez tradycyjne metody izolacyjne. Przewaga technologiczna natryskowych pianek PUR uwidoczniła się w kluczowych aspektach, dotyczących praktycznych stron: montażu, funkcjonalności i trwałości izolacji w kontekście zadań i wymogów stawianych przez budownictwo. Kompletna szczelność powłok pianowych o niskich współczynnikach przewodzenia temperatur, ich trwałość fizyczna i parametrowa oraz organiczna dokładność instalacyjna przy błyskawicznej aplikacji, to zestaw cech, który naturalnie w sposób oczywisty zagwarantował poliuretanowej izolacji natryskowej sukces rozwoju rynkowego i uznanie branży budowlanej.

Szerokie obszary zastosowań i możliwość wykorzystania natrysku piany PUR w każdym elemencie, gdzie wskazana jest termoizolacja, hydro-izolacja (lub jednocześnie jedno i drugie) świadczy o wszechstronności technologii:
– od fundamentu, poprzez stropy, ściany i poddasza po zewnętrzne powierzchnie dachów
– od budownictwa jednorodzinnego poprzez wielorodzinne, produkcyjne i rolnicze po przemysł chłodniczy, wojskowy czy projekty kosmiczne.